52 Liste Projesi 5. Hafta Listesi

us.in99days günlerinden, San Francisco'dan

us.in99days günlerinden, San Francisco’dan

Her hafta ayrı liste yazmak için klavye başına geçiyor olmak beni nasıl heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor anlatamam. Çünkü her yeni liste bir yeni görev benim için. Görevleri yerine getirmek için de ya geçmişe, hatıralara dalmam ya da daha güzeli geleceğe ilişkin uzun uzadıya düşünmem gerekiyor. Güzel bir beyin cimnastiği oluyor kabul etmeliyim 🙂

Bu haftanın listesi uzun uzadıya düşünülen o gelecekle ilgili olanlardan. Ama size bir sır vereyim mi? Yaklaşık 5-6 yıldır hep geleceğime yönelik düşünerek yaşadığım için aşağıya yazacaklarımı okuyacak olan ve bu 5-6 yıllık süre zarfında en yakınımda olan dostlarım, sevdiceğim ve ailem pek de şaşırmayacak, hiç bilmedikleri bir maddeye de rastlamayacaklar. Peki o zaman hemen başlayalım.

52 Liste Projesi

5. Hafta: 10 Yıl Sonra Hayatınızda Olmasını İstediklerinizin Listesi

(10 yıl sonra 52 yaşında olacağım bu arada)  🙂 

 • Elbetteki benim için her şeyin başı sağlık! Onsuz bir geleceğin hayal ettiğim bir gelecek olmayacağı aşikar. Bu sebeple öncelikle kendi sağlığım başta olmak üzere; 10 yıl sonra da sevdiceğimin, yanımda yamacımda olan o güzel dostlarımın, anne baba ve kardeşlerimin, minik yeğenimin de sağlıkları sıhhatleri iyi olsun istiyorum.
Yeniköy manzaramız, yan arsa bizim :)

Yeniköy manzaramız, yan arsa bizim 🙂

 • Antalya’nın Kaş ilçesinde, Yeniköy mevkiinde bundan 3 yıl önce satın almış olduğumuz arsada, geçtiğimiz yıl içerisinde projesini çizdirdiğimiz ve önümüzdeki yıl tamamlamayı planlayarak taşınacağımız evimi begonvillerle sarmalanmış, limon ağaçlarım, yasemin çiçeklerim ve yemyeşil bahçem ile güvenli sığınağım haline gelmiş olarak hayatımda istiyorum.
 • 10 yıl sonra da hayatımda seyahat aşkı varolmaya devam etsin, hiç bitmesin istiyorum. “Turist olmak” yerine “yerlisi gibi” deneyimleme şansım gün geçtikçe artsın istiyorum (Gittiğimiz yerlerde ev kiralamak; acele etmeden, keyfine vararak, halka karışarak en az birkaç ay yaşamak gibi. Bakınız: us.in99days.com).
Balkanlar I rotasında bizi büyüleyen gölün önünde biz :)

Balkanlar I rotasında bizi büyüleyen gölün önünde biz 🙂

 • Hayatıma geç giren, ama 2 yıldır beni alıp başka bir dünyaya taşıyan motosikletim de, ömrüm ve sağlığım el verdiğince hayatımda olsun istiyorum elbette 🙂 Onunla hayalim olan kaç rotayı yapmış olacağım bakalım 10 yıl sonrasında?
 • Spor olsun, aktif yaşamım hep devam etsin istiyorum o yaşlarıma geldiğimde de. Belim bükülmeyecek, dizlerim tutacak, bacaklarım sağlam, karın kaslarım hep taş gibi olacak 🙂
 • 10, 20, 30 sınırlandırmak ne mümkün! Hayatımda hep müzik olsun, kitap olsun, sinema olsun; yani sanat olsun, estetik olsun, güzellik olsun istiyorum. Beni sakinleştirebilen, gaza getiren, alıp götüren, göğe taşıyan, dibe vurduran, dünyayı gezdiren müziklerim ve kitaplarım ve filmlerim var. Hep olsunlar, hiç bitmeden artsınlar varlıkları istiyorum.
 • Adil, umutlu, pozitif, şükreden, destek veren,  kucak açan, akıllı, düşünceli, bencil olmayan, iyi yürekli, maceraperest, çocuk ruhunu kaybetmemiş insanlar olsun istiyorum hayatımda.
Hep bir kutlama, şükretme...

Hep bir kutlama, şükretme…

 • Kutlamalar olsun; kutlama masalarımızı kurmak için nedenlere ihiyacımız olmasın istiyorum.
 • BARIŞ içinde yaşamak istiyorum.

Ve, artık bildiğiniz üzere, kendi listesini yapmak isteyeni aşağıya bekliyorum 🙂

52 Liste Projesi 5. Hafta Listesi” hakkında 4 yorum bulunuyor:

 1. Banu

  1. Sağlığım, ağız tadım, bereketim , her daim bolca gülümseme ve şükretme sebebim olsun
  2.Her sabah beni heyecan ve coşkuyla yataktan kaldıracak sebeplerim olsun
  3.Dünyaya neden gelmiş olduğumu bulayım, insanlara ne verebileceğimi, dünyada nasıl bir fark yaratabileceğimi çözmüş ve elimden geleni veriyor olayım. Hayatımı da dünyada yaratacağım farkı gerçekleştirerek kazanayım, denize yeşile yakın bir yerde yaşayayım.
  4.Hayat arkadaşım (yol arkadaşım, oyun arkadaşım-ne dersen) yanımda olsun. Bu yolu el ele sağlıkla, keyifle, anlamla birlikte yürüyor olalım (4. maddeye kaldığına bakma, sağlıktan sonra en büyük dileğim bu)
  5.Müzik, okumak ve en önemlisi yazmak hep hayatımda olsun. Benim için kendimi ifadenin en güzel formu yazmak.
  6.Dans , yoga, spor, hareket hep hayatımda olsun. Vücudum her daim dinç olsun, ruhuma da coşkuyla ev sahipliği yapsın.
  7.Şarap, rakı sofraları daim olsun, etrafındaki muhabbet hep içten, sevgi dolu ve neşeli olsun, her daim kadeh tokuşturması ve kahkaha sesi olsun.
  8.Ailem ve sevdiklerim, sağlıklı ve yanımda olsun
  9.Dilara ve sohbetlerimiz hep olsun.
  10. İçimdeki sevgi daim olsun, her gün büyüsün, büyüsün, büyüsün

  <3

  Cevapla
  1. dilayra Yazar

   Nefis Banu’cum.. Yazmak benim de hayatımda olsun istediklerimden. Bakalım neler yapabileceğiz 😉 Bu liste projesine katıldığın için ayrıca sana çok teşekkür ediyor ve öpüyorum seni. Ne zaman bir araya geliyoruz?

   Cevapla
 2. Tülay

  10 yil sonra hayatimda cok sey olsun istiyorum 🙂

  1. Tabiki saglik olsun…
  2. Ailem ve sevdiklerim olsun…Sevdicegim olsun…
  3. Halen spor yapma istegim, saglikli beslenme istegim ve bununlar icin zaman ve enerji ayirma istegim olsun….
  4. Bol bol kutlama. dans ve dostalarla yenen güzel yemekler olsun…
  5.Bol seyehat olsun.. Degisik yerler görme ve degisik insanlar tanisma keyfim hic eksilmesin artsin…
  6.Calisma saatlerimin esnek oldugu ve halen zevk alarak calisabildigim bir isim olsun 🙂
  7. Yeni seyler deneme ve ögrenme merakim hep olsun :))
  8. Halen iyi bir insan olayim
  ve tabiiki Dilara’nin tuzlu krakerleri olsun 🙂

  Cevapla
  1. Dilara

   Hahahah, ilahi Tülay 🙂
   Krakerlere nazar değdi yahu, unu tedarik ettiğim firma ile sıkıntılı bir süreç var. Bir süredir yapamıyorum… Ama farklı unlarla denemeler de fena değil. Ben sana ne zaman istersen yaparım 😉

   Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir