Bloga Taze Kan!

head-of-a-sleeping-woman

Fotoğraf, NYC, MOMA’dan. Pablo Picasso’ya ait “Head of a sleeping woman”

Journey To Blue neredeyse sekiz küsür yıldır burada.

Bazı dönemler daha yaratıcı, daha paylaşımcı olmuşum; bazı dönemler sakin, sessiz kalmışım. Ama tek gerçeğim, burayı hiç bırakmamışım!

Aradan geçen yıllar boyunca mesela “Hakkımda” bölümü hep aynı kalmış! Gerçi çoğunuz o uzun ve esprili dilde, detaylı yazmış olduğum “Hakkımda” yazısını pek seviyordunuz ama, artık onu biraz sadeleştirerek yaşıma başıma, mevcut durumuma daha uygun bir hale getirdim. Sanırım 🙂 Göz atmak isterseniz buyurun.

Bunun dışında bir de hemen sağ üst köşede yeşil logosu ile size ilgi yapmanız için bekleyen başka bir yeniliğimiz daha var: One Life Be Fit!

Biliyorsunuz yaklaşık iki yıldır “iyilik peşinde” koşuyorum, Adım Adım ile bağış toplamaya çalışıyorum. Bunun yanı sıra P90X ile egzersizler yapıyorum evde ve spor salonunda ağırlık kaldırıyorum. Temiz beslenmeye dikkat ediyorum. Tüm bunların içine girdiğimden beridir de okuyorum, araştırıyorum. Bu yeni bölümde istedim ki okuduklarımı, araştırdıklarımı, yaptıklarımı sizinle de paylaşayım. Umuyorum işinize yarayacak, sizi de motive edecek bilgi ve paylaşımlarımız olur bu bölümde.

Ayrıca yıllardır takip ettiğim güzel blogların adreslerini paylaştığım yine sağ alt tarafta bulunan kısmı da biraz yeniledim. Bir sürü blog kapanmış mesela, ya da aktif değil uzun zamandan beri. Ve benim takip ettiğim, sevdiğim bir sürü yeni blog ve site bu bölümde yer almamış. Orası ile ilgili de biraz temizlik yaptım 🙂

Anlayacağınız bir “Bahar Temizliği” olayına giriştim blogda! Beğendiniz mi?

Bloga Taze Kan!” hakkında 8 yorum bulunuyor:

 1. dilayra Yazar

  Sevgili Sezil, teşekkürler:)
  *
  Azracım,
  sesini duymak ne güzel.. ne inanılmaz gelişmeler göstermiş, ne güzel şeyler yapar olmuşsun sen de..
  geçenlerde bir yorum bıraktım, ama kaydolmamış sanırım..
  buradan da söylemek isterim, harikasın:)

  Cevapla
 2. azra

  beğendiğine çok ama çok sevindim güzel Dilayra, inan başladığımdan beri hep içimdedir şık bi konsept yapıp göndermek sana…
  fakat bir türlü kısmet olmadı, denk gelmedi…

  ama vazgeçtiğimi sanma…:)

  ve bakma sesimin çıkmadığına, ben hep senleyim aslında…;)

  Cevapla
 3. selin

  Dilayra merhaba;
  yıllardır yazılarını çok severek takip ediyorum. Özellikle paylaşımların ve tavsiyelerin benim için çok özel şimdiye kadar senin önerip benim denediğim hiçbirşeyde pişman olmadım 🙂
  o yüzden şimdi bir konuda daha sana danışmak istedim..
  bir süre önce p90x isimli bir programdan bahsetmiştin.. araştırdım ilgili internet sitesini okudum… ne dersin? sendeki etkileri ne oldu ? gerçekten 90 günde söz ettikleri gibi sonuçlar alınabilirmi?
  biraz bilgi verebilirsen çooookkk sevinirim… şimdiden teşekkürler
  sevgiler selin….

  Cevapla
 4. dilayra Yazar

  Sevgili Selin merhaba 🙂
  Güzel sözlerine çok teşekkür ederim. Ne mutlu bana..
  Benim P90X ile ilişkim seviyeli bir şekilde gidiyor. Yani, haftanın 6 günü 9o günlük bir maratona sokmadım kendimi hiç. Spora gidemediğim, dışarıda koşamadığım her gün, elimden geldiğince bir programı uygulamaya çalışıyorum çok uzun zamandır. Mesela bir gün KenpoX yapıyorum, ertesi gün yogaX. Sonraki gün diyelim bir şey yapamadım, ondan sonraki gün CardioX, sonra Bacakları çalıştıran program, vs.. Tamamen bir dedikasyonla mükemmel sonuç alındığını biliyorum, bir çok örnek var. Bir de tavsiyem, eğer instagram kulllanıyorsan oradan #P90X ve türevleri hastagleri ile arattığın fotoğraflardan, bu programı uygulayan ve öncesi/sonrası fotoğraflarını koyan kişileri takip etmen. Tabi en önemlisi P90X programı ile birlikte bir de beslenme programı var harfiyen uyman gereken. O programı da sana bana mail adresini yazarsan gönderebilirm. E-Book olarak mevcut bende.
  Sevgiler,

  Cevapla
 5. Özlem

  Selamlar,
  Zeynepinyeri ile başlayıp oradan sizinle tanıştım yıllar önce.Blogun ilk sayfasından başlayarak ve daha sonra hep okuyarak sizin hayatınıza dahil oldum.Sizin sayenizde pc başında ,yoğun tempoda yazılarınızda nefes aldım.Önerdiğiniz yerleri gittiğim şehirlerde ülkelerde denedim hala da deniyorum.Eminim bunları size söyleyen çok kişi vardır.Ama canı gönülden şunu paylaşmak istiyorum sizinle: Sizin bir yazınızla,orada ki bir cümlenizde iç dünyamda bir çok taş yerinden oynayıp netleştiremediğim şeyleri netleştirmeme yardımcı oldunuz.Hele ki son 6 aydır temiz beslenme,aletli plates,kardiyo vs gibi şeyleri yaşam tarzı haline getirmeye çalışmama çok yardımcı oluyorsunuz.
  Sizi seviyorum ve bunu hissetmenizi temenni ediyorum.
  Sevgi ve saygılarımla.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir