52 Liste Projesi 18. Hafta Listesi

Seyahat etmek için her zaman iyi fikirdir, Paris

Bugün güzel ve keyifli bir liste yapmak için geçtim klavyenin başına. Harika bir bahar günü yaşıyoruz şu an itibari ile İstanbul’da. Ben de nefis bir kafede, dışarıda, yanımda kahvem, sakin bir ortamda oturuyorum. Güzel bir müzik dinliyorum ve yine, yeniden şükrediyorum tüm bunlar için 🙂

Bu haftanın listesini hazırlayabilmek için gerekli hemen hemen tüm bileşenler bir arada ise hadi başlayalım:

52 Liste Projesi

18. Hafta: Sizi Motive Eden Şeylerin Listesi

  • Güneş, gün ışığı. Hayatımın hiçbir döneminde “gece insanı” olamadım ben. Üniversite dönemi elbet ben de sabahlara kadar ders çalıştım, uyanık kaldım vs. Ama bunu alışkanlık haline getirmedim ve yine şükürler olsun ki hiç uykusuzluk problemi yaşamadım. Bu sebeple karanlık, gece, ışıksızlık beni yüreklendiren, yaratıclığımı ve keyfimi arttıran şeyler değil ne yazık ki. Ben gün doğumu ile birlikte canlanmaya, yaşama ya da yapmayı planladığım her ne varsa ona motive olmaya başlayan bir insanım. Deneyimlediğim güneş görmeyen, ya da alışkın olduğum düzene göre daha az güneş gören ülke ve şehirlerde yaşamanın benim için yıpratıcı olacağını düşünmüşümdür hep..
  • Güzel bir müzik. Her ne kadar üniversite döneminde Rock müzik tutkunu olmuş olsam da, beni her zaman en derinden etkileyen ve başka bir dünyaya taşıyan, yıllardır playlistlerime eklenen hep Jazz müzik ve türevleridir. Biraz klasik kalsam da özellikle kadın jazz vokallerine olan hayranlığımı ve merakımı, sevgimi anlatmaya kelimelerim yetmeyebilir. Sarah Vaughan, Nina Simone, Billie Holiday, Ella Fitzgerald, Peggy Lee, Dinah Washington’a taparım.
  • Biyografiler, insan hikayeleri. Biyografi okumak, biyografilerden yola çıkılarak hazırlanmış filmler izlemek de beni motive eden şeyler arasında. Çok uzunca bir zamandır “kendi yazdığım bir kitabım olsun, bu da bir kadın biyografisi olsun” niyetim var. İlham aldığım bir çok hikaye, kadın; başarılı olduğum birçok hedefler oldu okuduğum biyografiler sonrasında.
  • Seyahat edebilmek. Planlama aşamasından başlayıp, yola çıkması da dahil her bir adımının beni heyecanlandırdığı, neredeyse sadece bunun için yaşasam dediğim şey artık çoğunluğunuzun ezberlediği üzere 🙂
  • Spor yapmak. Modumun düşük, moralimin yerlerde olduğu zamanlarda kendimi zorlayıp başladığım her spor aktivitesinin ilk 10 dakikasından sonra gayet enerjik, hayat dolu ve motive oluyorum tecrübe ile sabit. Bu sebeple haftanın hemen hemen her günü azına çoğuna bakmadan spor yaparak güne başlamaya gayret ediyorum.

Temel olarak ilk aklıma gelenleri sıraladım. Elbette güzel bir sofra, canım dostlarımla geçirdiğim keyfili her “şükür anı” da beni motive ediyor. Ya sizi ne motive ediyor?

52 Liste Projesi 18. Hafta Listesi” hakkında bir yorum bulunuyor

  1. Emine

    Yazmak ve düşünmek ,üretmek için gece…yaşamak için gün ışığı benim için…Bi kahve ,okuduğum bir kitap motivasyonumu artıriŕ.Kardeş sohbetleri beni inanılmaz motive eder.İlaçtır bana… Kötü yaşanmışlıklar önce dibe vurdursa da sonra motive eder öyle bir su üstüne çıkarım ki ben bile şaşarım.Yürüyüş çok iyi gelir; yürürken hayallerimi ,düslerimi gerçekleştirmek için planlar gerçekleştirmek için enerji toplarım.Bunlar ilk aklıma gelenler…

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir