52 Liste Projesi 19. Hafta Listesi

52 Liste Projesi

19. Hafta: En Çok Benzemek İstediğiniz Kişilerin Listesi

Çocukluğumdan beri  her şeyi ile, özellikle benzemek istediğim bir kişi, karakter hatırlamıyorum. Ben bu konuya ilişkin ancak şöyle bir şeyler listleyebilirİm sanırım;

  • Annemin erken yaşta anne olması ve ikimizin kurduğu o güçlü bağ, arkadaşlık ilişkisi sebebiyle umarım ben de annem gibi bir anne olur ve çocuğumla böyle genç yaşta, böyle güzel, rahat; çevremdeki her kız çocuğunun gıpta ile baktığı bir ilişki kurarım demişimdir.
  • Teyzemi daha yakından tanıdıkça onun ne kadar güçlü ve çalışkan bir kadın olduğunu anladığımda, ona hayranlığım arttııkça umarım ben de teyzem gibiher şeye rağmen– sağlam, dimdik, ayakta bir çınar gibi kalabilirim demişimdir.
  • Çocukluğumdan beri çeşitli kompozisyon yarışmalarına katılmak sureti ile yazı yazmaya devam ettiğim, kendimi en iyi yazarak ifade ettiğimi düşündüğüm ve yazı yazmayı gerçekten çok sevdiğim için okuduğum her güzel ve sarsıcı, beni hayrete düşüren cümleler, ruhuma işleyen hikayeler, elimden bırakmak istemediğim kitaplar sonrası umarım ben de bir gün bu yazar, romancı, şair kadar güzel  ve anlamlı şeyler yazabilirim demişimdir.
  • Duyduğum ilk andan beri sesine hayran olduğum Ella Fitzgerald kadar güzel şarkı söyleyebilsem keşke demişimdir.
  • Özellikle son 10 yıldır hemen hemen her gün umarım ben de bir gün sürekli yolda olan, maceraperest, kök salmak yerine her ülkeden, şehirden, dağdan, ovadan anı kutularına atacak avuç dolusu keyifler biriktiren gezginlerden biri gibi olabilirim demişimdir.

Biliyorum böyle tam olmadı gibi, ama işte klavyenin başına oturup liste konusunu da okuyunca aklımdan ilk geçenler bunlar oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir