Güzel Şeyler: “Mutfak Sanatları-Culinary Arts” Sergisi

OSMAN BAHADIR Kapak

Geçtiğimiz hafta Ankara günlerimden özlediğim ve kısa bir süre için İstanbul’da olan bir arkadaşım sayesinde çok keyifli insanlarla tanışma ve aynı anda da çok güzel ve etkileyici bir sergi gezme şansına sahip oldum. BONART Sanat Galerisi‘nde 19 Ocak 2015 tarihine dek görülebilecek bu serginin adı Mutfak Sanatları, Culinary Arts. Serginin sahibi arkadaşımın çok sevgili kuzeni Osman Bahadır. Osman Bahadır profesyonel mutfak serüvenine başarılı bir şef olarak yıllarca devam etmiş, şimdilerde hem kendi restoranını açmak isteyen yemek düşkünlerine danışmanlık yapan, hem de Özyeğin Üniversitesi’nde yarı zamanlı mutfak dersleri veren bir genç adam. Küçük yaşlarda annesinin yaptığı leziz yemeklerin içindeki baharatları keşfetme çabası, onun için evin en güzel yanının “İskenderun’daki mutfakları” olduğunu anlamasına sebep olmuş. O gün bu gündür de mutfaktan kopamamış.

Yıllardır bizzat çektiği yemek ve mekan fotoğraflarından 30 tanesini foto-kolaj tekniği ile hazırlayıp bu sergide görücüye çıkarmış. “Hangi tekniği, hangi malzemeyle kullanacağını bilirsen mutfak sanattır. Kimya değildir”! diyor serginin tanıtım kitapçığında. Bizi, sağolsun, 30 fotoğrafını da tek tek gezdirerek, ortaya çıkış hikayelerini anlatarak çok güzel ağırladı o gün Osman Bahadır. Hem enerjisini, hem işine aşkla bağlı oluşunu, hem de baharatları benim kadar çok sevmesini pek sevdim 🙂

Benim en beğendiğim iki eseri aşağıda. Lütfen vakit yaratın görün sergiyi ve sevgili Osman ile tanışın. Eminim hem sergiyi hem kendisini siz de benim kadar seveceksiniz.

my-fav-pics

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir