MİM’lendim:)

Erguvan

* Fotoğraf IPhone’un yeni eğlenceli araçlarından Hipstamatic ile çekilmiştir. Fikir Zeynep‘i takip sonucunda akla düşmüştür:) Erguvan ağacı kampüsün bahçesindeki tek erguvandır.*


Pandora’nın Kutusu adlı, benim de yeni haberdar olduğum bloğun sahibesi sevgili Pınar beni mimlemiş geçen gün. Mim konusu ise şöyle:

———-

•Takip ettiğiniz bloglardan ya da bloğunuzda yer verdiğiniz blog listesinden baştan 3. sıradaki bloğa girip, onun takip ettiği bloglardan(blog listesinden) -daha evvel görmediğiniz- bir bloğa tıklıyorsunuz.
•Oradaki yazılara göz atıp birini gözünüze kestiriyor, okuyorsunuz.
•Hoşunuza giden bir paragrafı alıp bloğunuzda paylaşıyorsunuz.
•Bu paragrafla alakalı birkaç cümle sarfetmeyi de ihmal etmiyorsunuz:)
•Alıntı yaptığınız bloğun son yazısına yorum olarak bu mimi düşüyor, kendi yazınıza link veriyor ve bu blog sahibini de mimlemiş olduğunuzu iletiyorsunuz.
•Son olarak mimlemek istediğiniz başka blogdaşlar varsa mimi onlara da yolluyorsunuz
.

———-

Ben, takip ettiğim bloglardan 3 numarada bulunanı seçtim: “Azra Kadını” Sonra O’nun takip ettiklerinden hiç tıklamadığım birini seçtim: “Tehlikeli İlişkiler”Kadın-erkek ilişkilerine dair “non-maço” olarak tariflediği gözlemleri ve hikayeleri olan bir erkek blogger. Erkek bloggerlar kadınlara göre çok çok daha azdı eskiden. Şimdi erkeklerin de yazıyor olması hoş bence.

Fazla vaktim yoktu uzun uzun okumak için -zira arkadaş uzunca yazmayı seviyormuş o belli-, o sebeple göz gezdirirken şu birkaç cümle gözüme takıldı:

Erkeğin çok konuşanı azdır. Kabul edelim ki kadınlar erkeklere göre daha bir severler konuşmayı. Erkeklerde öyle çooook çok geveze adam az görülür. Ancak görüldü mü de bu adam en az 10 geveze kadın gücündedir.”

Tamamiyle katılıyorum kendisine. Hayatta en haz etmediğim “insan” tipi -kadın ya da erkek- gerekli-gereksiz konuşan, onu dinleyip dinlemediğinle ilgilenmeyen ve sen konuşurken habire lafını kesip konuşmaya devam edenlerdir. Kaldı ki erkeklerde bu özelliğe hiçbir suretle da-ya-na-mı-yo-rum ben de! O sebeple sevgili arkadaşımızın yazdıklarına katılıyorum:) Hele ki en geveze kadından daha çok konuşan erkeğe rastlamışlığım olduğundan, tüylerim ürpererek hatırlıyorum o anki hissiyatımı.

Ben de eğer vakti varsa ve yazmak isterse, Burcu‘yu, Başak‘ı ve Evren‘i Mimliyorum:)

MİM’lendim:)” hakkında 5 yorum bulunuyor:

 1. Evren

  mimimi aldım gidiyorum, iyi bir mim oyuncusu olmamakla beraber elimden geleni yapacağımı bilmeni istiyorum. bi de ben erguvanları çokkkkk severim.

  Cevapla
 2. arzu

  Dilarauuscum,
  bu fotoğrafa değişik birşey olmuş… Çok hoşuma gitti. Ağacın kendisi çok güzel zaten.

  Cevapla
 3. dlayra

  sevgili evren ve basak,
  vaktiniz oldugunda, yeni bir blog kesfetmek icin de biraz niyetiniz varsa bekliyorum mimlerin sonuclarini:)
  *
  gamzecim tesekkurler:)
  *
  arzucum bu aplikasyonu cok hos iphone’un:) bu ara buna takildim devamli fotograf cekiyorum:)

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir